اخبار موزه‌ها و اماکن تاریخی، فرهنگی خراسان رضوی تعطیل شدند. شنبه 22 خرداد 1400 ساعت 11:29
مدیرکل میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: همه موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی خراسان رضوی بخاطر پیشگیری از شرایط همه گیری کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند..
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ابوالفضل مکرمی‌فر امروز ۱۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ بااعلام این خبر افزود: «با عنایت به بخشنامه دریافتی از ستاد کرونا استان مبنی بر قرمز شدن شهرستان‌های استان و بوجود آمدن وضعیت مخاطره‌آمیز، تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی این استان به جز شهرهای تایباد، رشتخوار و خواف تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند.»

او اظهار کرد: «ساعت کاری در موزه‌های شهرستان‌هایی که در وضعیت غیر مخاطره قرار دارند شامل رشتخوار، خواف و تایباد از ساعت۹ الی ۱۹ با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود، قابل بازدید خواهند بود.»

مکرمی‌فر ادامه داد: «این بخشنامه شامل موزه‌های وابسته به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و دیگر موزه‌های وابسته به دستگاه‌ها و بخش خصوصی نیز از این بخشنامه مستثنی نیستند. و بایستی طبق دستورالعمل و بخشنامه‌های صادر شده از ستاد کرونای استان اقدام نمایند.»

هم‌اکنون ۲۳ موزه زیر نظر مستقیم این اداره‌کل قرار دارد و ۶۱ موزه دیگر توسط سایر دستگاه‌ها همچون آستان قدس رضوی، اداره کل محیط زیست، دانشگاه فردوسی مشهد ، اموزش و پرورش، اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و .... اداره می‌شود.
منبع:   تعداد بازدید : 217 نوشته شده توسط: کاربر سایت فردوسی

کلمات کلیدی: 
چاپ خبر
آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
پیوندها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق