اخبار یکشنبه 29 مهر 1397 ساعت 8:44

با حضومدیرکل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور: نقشه های اجرایی جلوخان فردوسی بررسی و تائید شد

نقشه های اجرایی جلوخان آرامگاه فردوسی با حضور مدیرکل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمورد بررسی و تائید قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فرمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی پنج شنبه این هفته درجلسه هیئت راهبردی احیای توس با بیان این مطلب افزود: نقشه های اجرایی و جزئیات اجرایی طرح بازپیرایی در این جلسه مورد بررسی و تائید قرار گرفت و برای اجرا نهایی شد.
وی با اشاره به طرح بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه گفت: طبیعت و اصالت و هویت جلوخان برابر باغ فردوسی و جلوخان فعلی خواهد بود.
مکرمی فریادآورشد: جلوخان یک ره باغ است که بازپیرایی ها درلایه هایی رویی اجرا می شود و تاسیساتی درعمق ایجاد نخواهد شد. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی به اقدامات و برنامه های احیا شهر تاریخی توس اشاره کرد.
عزم جدی مسئولان شهری ، استانی وملی
هم چنین دکتر فرهاد عزیزی مدیرکل دفتر امور پایگاه های میراث جهانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورنیز در این جلسه گفت: علاقه مند بودم که در احیای توس و مجموعه آرامگاه فردوسی سهمی داشته باشم که با اقداماتی که آغاز شده کنونی سرانجام خوبی برای توس و آرامگاه فردوسی رقم می خورد.
عضو هیئت راهبردی احیای توس ادامه داد: شرایط فعلی در شان فردوسی و توس نیست و همیشه این سوال مطرح بود که چرا با وجود این همه پتانسیل بازهم این ظرفیت بلا تکلیف است.
عزیزی برضرورت اجرای سریع کارتاکید کرد و افزود:  اکنون که عزمی جدی در همه مسئولان شهری و استانی وملی برای کمک به احیای توس ایجاد شده است اقدامات خوبی در توس اتفاق می افتد.
هم چنین احسان زهره وندی مدیرپایگاه میراث فرهنگی شهرتاریخی توس و آرامگاه فردوسی گزاشی از اقدامات انجام شده برای بازپیرایی جلوخان آرامگاه و هم چنین اقدامات انجام شده برای طرح احیای برج و باروی توس ارائه کرد.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 517 نوشته شده توسط: کاربر سایت فردوسی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

پیوندها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق