• دست خط مقام معظم رهبری در خصوص طوس

    صبحگاه روز ۱۹ تیر ماه ۱۳۷۵ رهبر معظم انقلاب اسلامی از توس بازدید فرمودند و از نزدیک، با اوضاع جاری مجموعه فرهنگی- تاریخی و اقدامات عمرانی و پژوهشی ادارة کل میراث فرهنگی خراسان در توس آشنا شدند و سپس طی یادداشتی چنین مرقوم داشتند:
    «بسم الله الرحمن الرحیم خدا را شکر که در حاشیه‌ی زیارت تابستانی مشهد مقدس رضوی علیه‏آلاف التحیه، توفیق بازدید از مقبرة فردوسی بزرگ و نامدار در شهر تاریخی و پر قصة توس نیز دست داد.گرچه در گذشته آن مقبره و برخی یادگارهای تاریخی موجود در آن‌جا را دیده بودم، ام‍‍ّا این بار هم بخاطر اهتمام به جانب مهم فرهنگی و تاریخی آن و هم به‏خاطر کارهای خوب آبادانی و زیباسازی که در آن انجام شده است، و هم نیز به خاطر خبرهای اسف انگیزی که از غارت ذخیره‌ی کم نظیر موجود در این منطقه به من رسیده بود، آن را با دقتی بیشتر و با انگیزه و میل و شوری مضاعف نگاه کردم، و اکنون احساس من آن است که دولت موظف است با همت، به کار در این بخش بپردازد و آن چه تاکنون شده، بسی کمتر از اندازه‌ی بایسته است. به امید دنبال گیری و با سپاس از مسئولان و پژوهشگران. سید علی خامنه‌ای ۱۹/۴/۷۵».


     


پیوندها
تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق